TAGASI

Kuidas oma lemmikut paremini toetada ehk tervislik toitumine

31 okt. 2022
IOP lemmiku tervislik toitumine blogi
Eelmises postituses oli juttu peidetud lisaainetest loomatoitudes ja sellest, kuidas neid vältida. Kõige parem on valida võimalikult puhtad toidud, mis vastavad loomade looduslikele eeldustele ning katavad kogu toitainete vajaduse.

Loomuliku toitumise trend

Järjest rohkem on mujal maailmas ja ka meil hakanud populaarsust võitma loomuliku lemmikloomatoidu trend, mida nimetatakse ka terviklikuks toitumiseks (holistic pet food), mis on keskendunud terviklike koostisosade, sealhulgas liha, puuviljade ja köögiviljade lisamisele; tugevalt töödeldud koostisosade, sealhulgas rafineeritud teraviljade, kiuallikate ja kõrvalsaaduste vältimisele; ja toitumisele vastavalt evolutsioonilisele või instinktiivsele toitumispõhimõttele.

Looduslikud dieedid ja terviklik toitumine põhinevad lemmikloomade toitmisele vastavalt nende füsioloogilistele võimalustele või eelistustele, mitte ei vasta lihtsalt „loodusliku” mõiste regulatiivsele määratlusele lemmikloomatoidu pakendil. Instinktiivsed dieedid põhinevad lemmikloomade toitmise põhimõttel vastavalt nende kaasasündinud eelistustele, eeldades, et loomad valivad ise toidud oma toitumisvajaduste rahuldamiseks.

Evolutsioonipõhine toitmine toetub põhimõttele, mille kohaselt toidetakse lemmikloomi evolutsiooniliste esivanematega sarnase dieediga, eeldades, et selline dieet vastab loomade füsioloogilistele vajadustele ja metaboolsetele eeldustele. Nii instinktiivsed kui ka evolutsioonipõhised dieedid sisaldavad tavaliselt kõrgemat valgu ja madalamat süsivesikute kontsentratsiooni kui enamik turul pakutavaid lemmikloomade kuivtoite.

Evolutsioonilise toitumise puhul tuleb tähele panna, et näiteks kodukoer on hundist erinevalt arenenud, saades toitainevajaduse rahuldatud lisaks ka taimsetest allikatest, samas kui kassid on sarnased oma eellastele, vajades peamiselt vaid loomset toitu.

Terviklik toitumine tähendab, et toit on toitev ja tasakaalustatud ning on kasulik lemmiklooma üldisele tervisele ja heaolule. See on liikumine vähem töödeldud ja kvaliteetsemate koostisosadega toitumise poole.

Ka lemmiklooma toidu puhul tuleb eelistada läbipaistvalt märgistatud puhast toitu. Seetõttu on ülioluline teada, kust sinu lemmiku toit pärineb, mida see sisaldab, kus see toodetud on, kus pakendatud. See on parim, mida oma lemmiku heaks teha saad.

Tervikliku toitumise eelised sinu lemmiku heaks

Toitumine mängib tervise mõjutamisel üliolulist rolli. Kui sööd toitvat ja kvaliteetset toitu, tunned end väga hästi. Sinu lemmikloomaga on samamoodi. Toitumine võib tõsta sinu lemmiklooma energiataset, immuunsüsteemi, edendada tervislikku kehakaalu ning aidata mõnel oksendamise, kõhulahtisuse ja kõrvapõletiku korral. Kuna saad erinevaid koostisosi iga päev muuta, aitab see vähendada toidutalumatuse või allergia riski.

Kunstlikus toidus on seedimiseks palju säilitusaineid ja lisaaineid, seetõttu peab sinu lemmiku organism tegema väga palju tööd! Lisades tema toitumisse värskeid koostisosi, annad talle energiat kergesti seeditavast, looduslikke vitamiine ja mineraalaineid sisaldavast täistoidust, mida tema keha hästi omastab.

Parem üldine toitumine

Loodusliku ja mahetoidu kvaliteetsem valguallikas tähendab lemmikloomadele rohkem toitaineid. Looduslike ja orgaaniliste lemmikloomatoodete toitainete sisaldus on suurem ja parem. Seega kannab kõrgem toitainete tase kasu ka lemmiklooma kehafunktsioonidele, kasvule ja üldisele heaolule.

Vähem toiduga seotud allergiaid ja haigusi

Kuna enamik looduslikke ja orgaanilisi lemmikloomatoite ei sisalda kahjulikke toksiine, pestitsiide ega lisaaineid, söövad lemmikloomad rohkem endale loomulikku toitu ja neil on väiksem tõenäosus toidule negatiivselt reageerida. Kvaliteetsete valkude ja rikkalike toitainete kombinatsioon aitab edendada lemmiklooma immuunsüsteemi tervist. Tugev immuunsüsteem võib omakorda aidata vähendada toiduga seotud allergiaid ja vaevusi, nagu liigeseprobleemid, seedeprobleemid, nahaärritused ja muud infektsioonid.

Parem kaal

Raskete süsivesikupõhiste täiteainete ja kõrvalsaaduste puudumine tähendab, et lemmikloomad saavad kergemini tervislikku kehakaalu säilitada. Toitaineterikas toit võib aidata loomaomanikku, kes püüab lemmiklooma kaalu langetada või vältida tema ülekaalulisust.

Parem elukvaliteet ja pikem eluiga

Kvaliteetsem toit võib aidata kaasa lemmikloomade elukvaliteedi parandamisele. Pikaealisus on lihtsam, kui tervislik toitumine on lemmiklooma elustiili aluseks.

Vana hea – sa oled see, mida sa sööd – kehtib ka lemmikute kohta.

Nii nagu inimeste puhul, võivad looduslikud ja orgaanilised lemmikloomatooted loomi tõesti aidata. Puhaste koostisainete kasutamine ilma säilitus- ja lisaaineteta võib viia õnneliku ja tervema lemmikuni, mis omakorda viib ka õnnelikuma omanikuni.

Kas sina ise tahaksid süüa iga päev sama einet?

Terve koer või kass võib igal toidukorral süüa erinevat toitu, kui tegemist on kvaliteetse toiduga. Tervikliku toitumise eestkõnelejad ja seda soosivad loomaarstid teavad, et mitmekesisus on oluline mitmel põhjusel, millest kõige olulisem on vältida tundlikkuse teket mis tahes konkreetse toidu või valgutüübi suhtes. Kui täpselt sama toitu söödetakse lemmikule mitu kuud või aastat, võib loomal areneda allergia või tundlikkus toidu teatud koostisosade suhtes, ka võib see soodustada soolepõletikke. Mitmekesisus pakub ka teie lemmikule laiemat toiduvalikut.

Lemmikloomatoitude kohta ringleb erinevaid müüte, üks on see, et iga toidukord peab olema täiuslikult tasakaalustatud. Ei pea, kui toitumine on nädala lõikes tasakaalus! Lemmiku toidus võiksid olla esindatud asendamatud rasvhapped, eriti kalaõlist, mis annavad oomega-3-rasvhappeid, mis puuduvad enamikus töödeldud lemmikloomatoidus, ja mis toidavad nahka, karvkatet ja seedetrakti. Kui lemmikul on raske ühelt toidutüübilt teisele üle minna, on vajalik saada toidust või tarbida juurde seedeensüüme, mis aitavad loomal säilitada tervet seedetrakti ja saada oma toidust rohkem toitaineid kätte. Probiootikume võiksid aga tarbida need loomad, kes saavad ravimeid või kellel on seedehäired.

Islanf of Pets lähtub lemmikloomatoidu tootmisel samuti tervikliku toitumise põhimõtetest, et meie lemmikud ei saaks toiduga kaasa midagi liigset, aga kõike head, mis tema arengut ja tervist toetab ning parendab.

Proovi meie kalamaiust hernega, mis sisaldab 85% Saaremaa lähistelt püütud Läänemere kilu, mis annab tootele kasulikud oomega-3-rasvhapped ning loomsed proteiinid. Ülejäänud 15% sisaldab hernest taimseteks kasuteguriteks. See on kasulik maius, mida su lemmik hakkab armastama!

Saad esimesena teada magusatest pakkumistest, uutest toodetest ja harivatest artiklitest.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Sind võivad need ka huvitada!

Jäta kommentaar