TAGASI

Uus kalamaius kõrvitsa ja kaeraga. Miks see on parim snäkk su lemmikule?

14 juuni 2021

Põhikomponent uuel maiusel on kala

Kõrvitsa ja kaeraga kalamaiuse peamiseks koostisosaks on meie oma Läänemere kilu. Kilu lõhn ja maitseomadused muudavad maiuse lemmiku jaoks täiesti vastupandamatuks. Lisaks meeliköitvale „motivatsioonipaketile“, sisaldab kilu rohkesti hästi seeduvat valku ning organismile vajalikke asendamatuid rasvhappeid. Oomega-3 rasvhapetel on põletikuvastane, immuunsüsteemi turgutav ja liigeste tervist toetav toime. Kalas sisalduv kaltsium, fosfor ja D-vitamiin on olulised luuainevahetuse reguleerimises ja osalevad hammaste ja luustiku tugevana hoidmises.

Kaer on taljesõbralik ja lisab ideaalse teksuuri

Kaer teeb kalamaiusest meeldiva murtava küpsise, et maiuseampsud oleksid piisavalt suured
motiveerimiseks, kuid samas taljesõbralikud. Kaer sisaldab lahustuvaid kiudaineid, beeta-
glükaane, mis tasakaalustavad veresuhkrutaset, alandavad veres kolesterooli ning stimuleerivad immuunsüsteemi. Beeta-glükaanide kasulikku mõju immuunsüsteemile uuritakse ja rakendatakse nii humaan- kui ka veterinaarmeditsiinis. Siiani on tõestatud nende kasutegur nii allergilistel lemmikutel kui ka liigeseprobleemidega ja põletikulise soolehaigusega koertel.

Kõrvitsa kasulikud omadused

Kõrvits on kalorivaene kiudaineallikas, mis aitab lahjendada maiuse energiasisaldust. Kõrvitsas ja kaeras sisalduvad lahustumatud kiudaineid on elupaigaks ja toiduallikaks kasulikele bakteritele käärsooles. Kiudainete käärimisel käärsooles vabanevad lühikese ahelaga rasvhapped, mis on oluliseks energiaallikaks sooleepiteelirakkudele. Seetõttu on kiudained väga olulised lemmiku immuunsüsteemi ja seedimise toimimisel.

Kõrvitsas on rikkalikult looduslikke antioksüdante, näiteks beeta-karoteeni. Beeta-karoteen neutraliseerib organismis oksüdatiivseid kahjustusi põhjustavaid vabu radikaale. Koertel on beeta-karoteen A-vitamiini tootmise eelaineks. A-vitamiin on vajalik luude ja lihaste arenguks, sigimiseks ja naha-, soole- ja hingamisteede epiteeli ülesehitamiseks ja uuendamiseks.

Kellele?

Saad esimesena teada magusatest pakkumistest, uutest toodetest ja harivatest artiklitest.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Sind võivad need ka huvitada!

Jäta kommentaar